wtorek, marzec 2, 2021

Czy zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego to coś dla ciebie?

Wydatki dotykają każdego. Niespodziewane sytuacje wymuszają na nas działania, które musimy podjąć z odpowiedzialnością z rozwagą. Decydując się na kredyt gotówkowy zdajemy sobie sprawy z czym wiąże się to zobowiązanie. A co w przypadku, gdy już posiadamy dług bankowy a niezwłocznie potrzebujemy ponownego kredytu. Najrozsądniejszym rozwiązaniem może okazać się zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Szybko i praktycznie jesteśmy w stanie to zrobić jedynie przez Internet.

Pomoc podstawowa w kredycie konsolidacyjnym.

Strony internetowe opisujące oferty produktów bankowych bardzo często zachęcają do skorzystania z różnego rodzaju rankingów i porównywań kredytowych. Wszystko po to, aby ułatwić nam podjęcie ostatecznej decyzji. Często rzetelne informacje są na wyciągnięcie ręki jedynie co musimy zrobić to odpowiednio skierować swoje kroki i czerpać sugestie pełnymi garściami. Kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości czy dana oferta kredytu konsolidacyjnego jest właśnie dla nas warto zwrócić się o pomoc do doradcy kredytowego. Zazwyczaj możemy liczyć na szybkie i profesjonalne wsparcie. Co ważne pomoc w zakresie finansowym, czyli w naszym przypadku wybór kredytu konsolidacyjnego jest bezpłatna. Musimy jednak pamiętać, że pomoc doradcy będzie wiązała się z kosztami dopiero na etapie finalizacji umowy kredytowej. Oczywiście w każdym momencie możemy zrezygnować.

Sugestie niezbędne na drodze po kredyt.

To co możemy dzisiaj obserwować na rynku finansów i dóbr materialnych pokazuje, że potrzeby konsumentów nie zmieniają się pomimo panującej niesprzyjającej sytuacji. Efekty pandemii nie powstrzymują kredytobiorców od inwestycji we własne plany. To właśnie poprzez zaciąganie kredytów gotówkowych w tym kredytów konsolidacyjnych jest w stanie pokazać, że nie ustalimy w rozwoju. Poza tym patrząc na działania banków i nawet mniejszych instytucji udzielających wsparcia finansowego można zauważyć jak bardzo kładzie się nacisk no rzetelność obsługi już na pierwszym etapie, czyli poszukiwaniu kredytu.

Żeby klientom było jeszcze łatwiej znaleźć odpowiedni kredyt konsolidacyjny uruchomiono szereg narzędzi w tym ranking kredytów. W zależności od potrzeb i rodzaju zadłużenia kredytobiorca tudzież potencjalny inwestor po sprecyzowania swoich oczekiwań otrzymuje wynik w postaci listy najbardziej popularnych i cenionych ofert bankowych. Dla wielu zainteresowanych jest to podstawowe źródło wpływające bezpośrednio na decyzyjność. To prawda, że każdy kredytobiorca powinien wziąć pod uwagę własną historię kredytową i to czy jego osobiste warunki pozwalają na zaciągnięcie zadłużenia, ale to właśnie wynik rankingu stanowili największy bodziec pomocny w wyborze sprecyzowany oferty.

poniedziałek, grudzień 21, 2020

Ocena zdolności kredytowej przed konsolidacją

Restrukturyzacja zadłużenia często nie wynika wyłącznie z widzimisię kredytobiorcy, ale wręcz znajduje potwierdzenie prawne, chociażby na poziomie ustawy o kredycie hipotecznym. Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego klient bankowości detalicznej zna najczęściej warunki ewentualnej naprawy umowy i możliwości restrukturyzacyjne pod warunkiem zachowania pozytywnej zdolności kredytowej. Akurat warunek zdolności kredytowej w ramach optymalizacji zadłużenia występuje praktycznie w każdym przypadku. Dlaczego?

Po co oceniać zdolność kredytową, jeżeli znajdujesz się w tarapatach ekonomicznych?

To bardzo ważne pytanie zadawane ekspertom, pośrednikom kredytowym, również pracownikom instytucji pozabankowych po odmowie pomocy przez klasyczny bank detaliczny. Akurat banki nie funkcjonują charytatywnie, tylko generują zysk. To podstawa działania banków. W Polsce większość placówek należy do instytucji zagranicznych, do których zyski się transferuje (to większość rynku idąc za raportami, statystykami, po przeanalizowaniu struktury własności, piramidy marek). Poza tym w Polsce dodatkowe standardy ochrony bankowości narzuca Komisja Nadzoru Finansowego. Nie można obsługiwać ryzykownych kredytów, nawet kredytów konsolidacyjnych, bo to docelowo grozi zapaścią całego systemu oszczędnościowo-kredytowego, nie wspominając już o przechowywanych depozytach i stabilności Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Warunki konsolidacji kredytów zgodne z regulaminami banków

Pozytywna zdolność kredytowa to podstawowy i tak naprawdę pewny element pozytywnego rozpatrzenia wniosku oddłużeniowego. Do konsolidacji potrzebujesz również informacji o wszystkich umowach i potwierdzenia spłaty ostatnich rat. Bez tych rzeczy po prostu nie naprawisz budżetu, albo zostaniesz na lodzie, jeżeli chodzi o zewnętrzne formy wsparcia. Zdolność kredytową można poprawić naturalnie przez zwiększenie dochodów, najlepiej potwierdzonych legalnie. Programy socjalne nie wchodzą w skład zdolności kredytowej, przy długach większego rzędu nie bierze się takich wpływów pod uwagę. Dostęp do kredytu konsolidacyjnego w czasach kryzysu gospodarczego to już pewna inwestycja, zamienna dla budowania poduszki bezpieczeństwa w postaci oszczędności.

Połączenie konsumpcji z kredytem długoterminowym w ramach restrukturyzacji

Konsolidacja łączy w sobie zalety kredytu (zobowiązania) długoterminowego z formą konsumpcji (dobrowolny bonus przydzielany klientom z wysokimi ocenami BIK). Długi termin obowiązywania umowy nie oznacza jednak automatycznie wyższych kosztów całkowitych, bo kredytobiorcy coraz chętniej otwierają się na nadpłaty i ograniczają ostatecznie presję ekonomiczną. Po prostu kredyt konsolidacyjny przydaje się w momencie, kiedy prognozujesz pogorszenie w branży, może obniżenie zarobków, a nie chcesz zaburzyć płynności. Obniżenie raty nawet o kilkadziesiąt, docelowo kilkaset złotych to już ważny czynnik naprawy domowego budżetu.

poniedziałek, październik 26, 2020

Co trzeba wiedzieć o kredytach konsolidacyjnych?

Tematyka kredytowa to bardzo obszerne zagadnienie. Wiedza z tego zakresu jest jednak niezbędna, aby podejmować świadome decyzje dotyczące zobowiązań finansowych. Jeśli zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jakie są jego cechy charakterystyczne, jakie mechanizmy wpływają na funkcjonowanie poszczególnych jest elementów, a także jak analizować propozycje w kontekście sytuacyjnym. Musimy być przygotowani na szereg czynności analitycznych – bez nich trudno jest uzyskać pełny obraz sytuacji i dokonać wyboru, strona specjalnykredyt.pl pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

Ogólna specyfika kredytów konsolidacyjnych

Kredyty konsolidacyjne zostały stworzone dla osób, które spłacają już kilka zobowiązań bankowych i chcą połączyć je w jedno. Może to być bardzo wygodne rozwiązanie, a poza tym pozwala ono nieraz na modyfikację warunków spłaty. Wielu osobom zależy, przykładowo, na obniżeniu comiesięcznych rat. Przy pomocy kredytów konsolidacyjnych nieraz udaje się to osiągnąć. Jest to dosyć specyficzny rodzaj zadłużenia, gdyż – jak było już wspomniane – jest on przeznaczony właśnie dla osób, które mają już na swoim koncie długi bankowe.

Mechanizmy funkcjonowania poszczególnych parametrów ofert

Niewątpliwie należy mieć świadomość tego, jakie mechanizmy rządzą elementami ofert kredytów konsolidacyjnych. Może to być przydatne w procesie decyzyjnym, ponieważ szczegóły nieraz mają decydujące znaczenie. Warto wiedzieć, między innymi, że obniżenie rat może spowodować wydłużenie okresu kredytowania oraz wzrost całkowitych kosztów zobowiązania. Jeśli więc to jest naszą główną motywacją, musimy zdawać sobie sprawę z tego rodzaju zagadnień.

Kontekst sytuacyjny a atrakcyjność ofert

Zawsze należy dokładnie zbadać kontekst sytuacyjny, z którym mamy do czynienia. Warto przeanalizować swoje motywacje do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Poza tym trzeba pamiętać o tym, aby warunki dostępnych ofert rozpatrywać w odniesieniu do tego, jak prezentują się aktualnie spłacane przez nas długi. Zobowiązania finansowe muszą być dopasowane do naszych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości. Zarządzanie budżetem bywa nieraz poważnym wyzwaniem, dlatego też nie możemy bagatelizować analitycznej strony całego przedsięwzięcia.

środa, sierpień 12, 2020

Kredyty gotówkowe a zdolność kredytowa

Kredyty gotówkowe są udzielane przez instytucje bankowe, które w całym procesie naszego starania się o przyznanie tego rodzaju zadłużenia, dokładnie weryfikują naszą zdolność kredytową. Pojęcie to odnosi się do naszej sytuacji finansowej, wypłacalności, a także wiarygodności jako potencjalnych kredytobiorców, możesz sprawdzić ją samemu na 17Banków.

Co to jest zdolność kredytowa i dlaczego banki ją weryfikują?

Chociaż wiele osób uznaje badanie zdolności kredytowej za niepotrzebne utrudnienie na drodze do uzyskania dodatkowych źródeł finansowania, w rzeczywistości ta procedura ma racjonalne uzasadnienie zarówno z perspektywy banków, jak i samych osób zainteresowanych kredytami gotówkowymi. Instytucje bankowe pragną chronić się przed wypłacaniem pieniędzy osobom, które później nie będą w stanie ich zwrócić. Z kolei potencjalny kredytobiorca nie zawsze poważnie traktuje sprawę i czasem chce zaciągać zobowiązania nieadekwatne do swojej sytuacji – nietrafione decyzje w tym zakresie mogą natomiast nieść ze sobą poważne konsekwencje. Na zdolność kredytową składa się wiele czynników, a instytucje bankowe mają opracowane swoje własne procedury w tym obszarze, które mogą się między sobą różnić. Z pewnością znaczenie ma tutaj nasza historia kredytowa, a także nasze wydatki i zarobki. Ważne jest także uzyskiwanie stabilnych przychodów oraz to, ile osób mamy na swoim utrzymaniu. Jak więc widać zdolność kredytowa jest dosyć złożonym zagadnieniem.

Działania banków a samodzielna analiza własnej sytuacji finansowej

Fakt, że instytucje bankowe weryfikują zdolność kredytową swoich potencjalnych kredytobiorców nie oznacza, że niepotrzebne są samodzielne działania mające na celu ustalenie, jak przedstawiają się nasze finanse. Tylko my mamy dostęp do wszystkich danych i znamy detale wszystkich sytuacji, które mają lub miały miejsce w naszym życiu. Trzeba z tej wiedzy korzystać. Dosyć oczywiste jest to, że zaciągane przez nas długi nie mogą przekraczać możliwości naszego budżetu, jeśli chodzi o ich spłatę. Dlatego właśnie potrzebne są odpowiednie kalkulacje. Taka analiza może nam również nieco pomóc w ocenie naszych szans na uzyskanie kredytu gotówkowego. Z pewnością warto mieć te zagadnienia na uwadze i naprawdę zaangażować się w czynności analityczne.

wtorek, maj 26, 2020

Jak wykorzystać kredyt konsolidacyjny do poprawy płynności?

Poprawa płynności w portfelu kredytobiorcy to jedna z najważniejszych zasad, aby nie stracić zdolności kredytowej, a tym samym uniemożliwić dalsze korzystanie z rynku kredytowego. Kredyt konsolidacyjny sprawdza się, jako narzędzie do optymalizacji, nawet w czasach kryzysowych, kiedy banki odmawiają niektórym klientom obsługi, tak jak obecnie w dobie koronawirusa, warto zainteresować się tego typu rozwiązaniem na 17bankow.com.

Główne zadania kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja polega na połączeniu zobowiązań, ale niestety nie wszystkich. Coraz częściej banki wycofują się z udzielania kredytów konsolidacyjnych klientom posługującym się zadłużeniem z sektora pozabankowego. Dlaczego? Po pierwsze chodzi o formalności, a także czas zamykania umów. Chwilówki również średnio wyglądają przy analizie zdolności kredytowej. Dla banku klient, który z nich korzysta nie jest po prostu do końca wiarygodny, co odbija się na scoringu. Kredyt konsolidacyjny działa standardowo na karty kredytowe, na scalenie pożyczek gotówkowych, czy limitów w rachunkach osobistych.

Komfort spłaty przy jednej racie

Posługiwanie się kredytem konsolidacyjnym nie jest trudne, ponieważ to oddzielny, często promowany w bankach produkt. Nowa umowa i jedna rata pozwala na przeniesienie ciężaru zobowiązań na długi termin spłaty. Jeden z najważniejszych celów konsolidacji to obniżenie raty w taki sposób, aby zupełnie nie wpływała na komfort. Wydłużenie okresu kredytowania wiąże się z wyższymi kosztami, ale możesz ten problem zminimalizować przez wnoszenie nadpłat (brak dodatkowych opłat).

Pozytywna zdolność kredytowa najważniejsza przy konsolidacji

Kredyt konsolidacyjny obsługuje się tylko u kredytobiorców z pozytywną zdolnością kredytową, co wzbudza często wiele wątpliwości. Klienci zgłaszający się po pomoc z bardzo trudną sytuacją ekonomiczną zostaną odprawieni z niczym. Banki w Polsce nie mogą zgodnie z prawem bankowym, a także wytycznymi KNF akceptować wniosków, w których kredytobiorca nie spełnia podstawowych norm ekonomicznych, szczególnie pod kątem stabilności zatrudnienia. W czasach kryzysu gospodarczego większy nacisk kładzie się na umowy o pracę na czas nieokreślony, a mniej na pomoc właścicielom działalności gospodarczych, co już widać w statystykach.

Podsumowanie zalet kredytów konsolidacyjnych

Niska rata, dopasowanie do aktualnej sytuacji ekonomicznej, możliwość przejścia na wakacje kredytowe, długoterminowy termin spłaty, duża elastyczność w kształtowaniu warunków podpisania umowy, natychmiastowa poprawa płynności to tylko niektóre z najważniejszych zalet kredytu konsolidacyjnego dostępnego przy pozytywnej zdolności kredytowej.