czwartek, luty 28, 2019

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym

Kredyty gotówkowe cieszą się coraz większą popularnością, być może dla tego, że w przeciwieństwie do kredytów hipotecznych czy też kredytów samochodowych oraz jakichkolwiek innych nie wymaga on podawania celu na jaki chcemy pożyczyć zaciągnięte pieniądze. Jest to dla nas olbrzym komfort ponieważ nie musimy informować banku o tym co chcemy kupić za te pieniądze ani też rozliczać się z każdej złotówki, pożyczone pieniądze możemy wydać na wszystko co tylko potrzebujemy. Jak już było wspomniane obecnie jest to jeden najpopularniejszych kredytów na polskim rynku i możemy go otrzymać jeżeli tylko wykażemy jakiekolwiek źródło dochodu. Bardzo ważną cechą kredytu gotówkowego jest również to, że jest on udzielany zarówno firmom jak i osobom prywatnym. Dzięki temu że nie jest on kredytem celowym powodów zaciągnięcia go może być wiele remont mieszkania, kupno samochodu, zakupy, wakacje z rodziną a nawet spłata innych zadłużeń. Wszystkie banki oraz instytucje finansowe przyciągają do siebie wielu klientów na wiele różnych sposobów. Począwszy od promocji, niskich oprocentowani, niskie koszty oraz elastyczność w spłacie rat, te wszystkie czynniki powodują że jest nam coraz trudniej zdecydować się na jedną konkretną ofertę która będzie dla nas najbardziej atrakcyjną i najkorzystniejszą, wejdź po kredyty na portal NiskaRata.org.

Na co zwrócić uwagę zaciągając kredyt gotówkowy

Banki kuszą nas niskim oprocentowaniem i atrakcyjnymi ofertami. Oprocentowanie w chwili obecnej waha się na poziomie około 10 procent. Jednak często tracąc na oprocentowaniu banki zabezpieczają swoje zyski poprzez wysokie prowizje. A zatem jeżeli zależy nam na najtańszej ofercie nie możemy się sugerować jednym parametrem a jednak całkowitym kosztem kredytu lub RRSO, w skład którego wchodzą wszystkie dodatkowe opłaty oraz marże. Może się okazać nawet że oferta z 5 procentowym oprocentowaniem w skali roku okaże się być mniej korzystna niż ta z 10 procentowym oprocentowaniem, a z niższymi prowizjami.

Cechy charakterystyczne kredytu gotówkowego

Cech charakterystycznych tego kredytu jest dość dużo. Jednak do tych najważniejszych zaliczamy przede wszystkim niskie oprocentowanie, dowolny cel, szybkie otrzymanie środków, elastyczny okres kredytowania, bardzo prosta procedura ubiegania się o kredyt, liczne promocje.

Jak podjąć ostateczną decyzję

Decydując się na kredyt gotówkowe powinniśmy dokładnie zaplanować każdy kolejny krok. Myśląc o kupnie auta bądź o wakacjach już wcześniej możemy znaleźć interesującą nas ofertę i sprawdzić jej koszt. Warto wcześniej również rozpocząć oszczędzanie i przelewać środki na konto oszczędnościowe, jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości będziemy zmuszeni skorzystać z kredytu gotówkowego. Wówczas po pierwsze będziemy musieli ustalić potrzebną kwotę. Nie warto również płacić odsetek za pożyczone pieniądze których nie wykorzystamy. Większość banków umożliwia wcześniejszą spłatę zadłużenia i w takiej sytuacji warto skorzystać z takiego rozwiązania.