Zobacz także:  Kredyty gotówkowe a zdolność kredytowa
Najpopularniejsze kredyty wśród Polaków

Zarówno s banki jak i inne instytucje finansowe oferują swoim klientom coraz ciekawsze rozwiązania...

Zarówno s banki jak i inne instytucje finansowe oferują swoim klientom coraz ciekawsze rozwiązania w zakresie pożyczania pieniędzy. Są to zarówno kredyty na dowolny cal jak i typowe produkty ze wskazaniem na co dane środki finansowe zostaną przeznaczone. Wśród tych ostatnich bez wątpienia należy wymienić kredyty konsumenckie. Nie osiągają zbyt sum, jednakże można je wykorzystać zgodnie z własnym uznaniem. Aby otrzymać taki kredyt zazwyczaj niezbędne jest zatrudnienie na pełen etat, a także zaświadczenie o wysokości dochodów. Gdyby tego rodzaju dokumenty były nieosiągalne, można posłużyć się oświadczeniem, określającym rodzaj zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia. Dość podobną formą jest kredyt na wyciąg z konta. Tutaj niezbędne jest przedłożenie w banku zestawienia wpływów na naszym rachunku rozliczeniow0- oszczędnościowym z 3 miesięcy i gdy kredytobiorca nie widnieje z negatywnymi opiniami w rejestrach dłużników bez przeszkód może otrzymać wsparcie finansowe z banku.

Sporą popularnością cieszą się również kredyty samochodowe. Mogą one mieć klasyczną formą , czyli być spłacane w comiesięcznych ratach, lub w pewnych przypadkach wymagać wpłaty własnej

Zdecydowanie bardziej skomplikowanym jest kredyt konsolidacyjny. Przeznaczony jest on w głównej mierze dla osób zadłużonych, których mają problemy z regularnym uiszczaniem opłat związanych z dotychczasowymi kredytami. Automatycznie reguluje on wszelkie tego typu należności, a kredytobiorcy pozostaje do spłacania już tylko jedna, znacznie niższa rata. W porównaniu do kilku kredytów na mniejsze kwoty, kredyt konsolidacyjny jest spłacany dłużej, jednakże jego forma jest na tyle przystępna, że znacznie łatwiej jest wyjść z nawet największego zadłużenia i znacznie odciążyć domowy budżet.

Także na kredyt mieszkaniowy decyduje się sporo osób w naszym kraju. Bardzo często jest to jedyna droga do wymarzonego domu lub mieszkania. Tego rodzaju kredyt może być spłacany w granicach 30 lat. Zwłaszcza dla osób młodych jest to bardzo ciekawa opcja, bowiem jeżeli do tej pory nie posiadały np. mieszkania na własność, mogą one ubiegać się poza samym kredytem bankowym o dodatkowe wsparcie ze strony państwa, co znacznie ułatwi spłacanie kolejnych rat.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe a zdolność kredytowa
Zobacz także:  Kredyty gotówkowe a zdolność kredytowa

Oczywiście nasze banki dysponują także całym szeregiem kredytów przeznaczonych dla firm. Są to zarówno produkty dla nowo powstałych przedsiębiorstw, jak i dla firm już od kilku lat funkcjonujących na naszym rynku. Co ciekawe, przy okazji kredyty dla firm w wybranych sektorach można liczyć także na dodatkowe pieniądze, które to można wykorzystać na zakup samochodu lub urządzenie np. gabinetu lekarskiego. Taki pakiety są bardzo popularne i bez wątpienia warto jest zastanowić się nad taką formą wsparcia finansowego.

Wymienione tutaj kredyty gotówkowe należą do najpopularniejszych w naszym kraju, jednakże nie możemy zapominać o tym, że poza typowymi produktami bankowymi, na naszym rynku znaleźć można także takie opcje jak kredyty pozabankowe. Są one zdecydowanie łatwiej i szybciej dostępne niż ich bankowe odpowiedniki, a dodatkowo wszelkie formalności z nimi związane można rozwiązać za pośrednictwem kanału elektronicznego. Jak więc widzimy dziś kredytobiorca ma spory wybór i może dobrać tak ofertę kredytu, aby spełniała one jego wszystkie oczekiwania, a jednocześnie była na tyle wygodne do spłacania, że domowy budżet zbytnio nie ucierpi przy korzystaniu z niej. Warto więc wybierać rozsądnie i bez zbytniego pośpiechu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.