Zobacz także:  Kredyty gotówkowe jakich jeszcze nie było
Zalety ubezpieczenia kredytu

Ocena ryzyka kredytowego ze strony banku detalicznego jest jednym z najważniejszym elementów przy nawiązywaniu współpracy z pożyczkobiorcą. Nawet pozytywna zdolność kredytowa to nie wszystko. Jednym z kluczowych kosztów długoterminowego zobowiązania jest ubezpieczenie. Dzięki ubezpieczeniu następuje korzystny transfer ryzyka pomiędzy kredytobiorcą, a kredytodawcą. Dlaczego w kredytach stosuje się ubezpieczenie?

Ubezpieczenie, a warunki podpisania umowy kredytowej

Kredytobiorca, który wybierze optymalne ubezpieczenie na życzenie jest dla banku po prostu lepszym klientem i otrzymuje natychmiast więcej punktów przy analizie. Najczęściej możesz przechodzić pomiędzy ubezpieczeniem indywidualnym, a grupowym w ramach umowy. Większość banków poleca własne marki ubezpieczeniowe, ale nie jesteś tak naprawdę przywiązany do konkretnej oferty ubezpieczenia. Elastyczność przy podpisywaniu umowy kredytowej to ważne zabezpieczenie. Jeżeli już korzystasz z polisy ubezpieczeniowej warto, aby jej korzyści obejmowały nie tylko spłatę zobowiązania, ale też zabezpieczenie najbliższych. Nie obawiaj się jednak proponowanych przez bank detaliczny ubezpieczeń, ponieważ większość z nich dobiera się na bazie rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Na co przydałoby się ubezpieczyć przed zaciągnięciem długoterminowego zobowiązania? Oczywiście na życie, na wypadek utraty zdolności do wykonywania obowiązków zawodowych, na wypadek sytuacji losowych dotyczących zdrowia, wypadku. Najważniejsze w ubezpieczeniu kredytowym jest właściwe przekazanie praw na beneficjentów, a także ustalenie sumy ubezpieczeniowej wypłacanej jednorazowo lub w cyklach, np. miesięcznych. Dobre wrażenie robią ubezpieczenia grupowe, znacznie tańsze i w niektórych warunkach korzystniejsze od indywidualnych ze względu na dywersyfikację niepewności. Najczęściej w umowie kredytowej wskazuje się bank w kategorii głównego beneficjenta funduszy z ubezpieczenia. To duża korzyść. Chociaż rodzina nie uzyskuje z ubezpieczenia żadnych kwot to z drugiej strony nie ma problemów ze spłatą zadłużenia. Poza tym, dzięki ubezpieczeniu dochodzi do maksymalnego zabezpieczenia płynności. Nawet po wydarzeniu losowym to ubezpieczyciel przejmuje na siebie odpowiedzialność za regulowanie rat kredytowych.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe jakich jeszcze nie było
Zobacz także:  Kredyty gotówkowe przez Internet

Optymalizacja prawna ubezpieczenia w umowie kredytowej

Nie musisz korzystać z ubezpieczenia na życie przez cały okres obowiązywania umowy kredytowej. Konsument ma naturalne prawo do rozwiązania umowy ubezpieczeniowej. Trzeba jednak uważać na ponowną ocenę zdolności kredytowej, a także na problem błyskawicznego rozwiązania umowy po zmianie warunków. Umowa ubezpieczenia przed podpisaniem umowy kredytowej wymaga przejścia skomplikowanych procedur medycznych i innych dotyczących analizy niepewności. To najczęściej ogromny problem ze względu na straty czasu i na możliwość podniesienia opłaty za ubezpieczenie. Trzeba na bieżąco porównywać koszt ubezpieczenia z potencjałem obniżenia raty długoterminowego kredytu.

Lepsze warunki ubezpieczenia w dobrych bankach detalicznych

Niektóre banki detaliczne wychodzą w stronę klientów z ciekawymi ofertami ubezpieczeniowymi. Ze względu na branżowe powiązanie banków i ubezpieczycieli masz do czynienia z korzystnymi warunkami likwidacji ewentualnych szkód i z szybką wypłatą pieniędzy. Jeżeli zauważysz, że suma ubezpieczenia jest zbyt niska w czasie ewentualnej wypłaty zgłoś się koniecznie do wyspecjalizowanych firm zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań. Co myślisz o stosowaniu ubezpieczeń w umowach kredytowych?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.