poniedziałek, maj 10, 2021

Jak wyszukać dobry i tani kredyt hipoteczny

Kredyty hipoteczne zaliczają się do tych ofert, które są bardzo starannie porównywane przez klientów. Powodem tego jest fakt, iż kwoty kredytów są dość wysokie i co za tym idzie koszty całkowite związane ze spłatą kredytów także są wysokie. Dzisiaj jednak szybkie porównanie ofert kredytowych nie jest problemem, pomagają w tym dostępne w Internecie różnorodne narzędzia.

Porównanie ofert na własną rękę

Porównanie ofert kredytowych może się odbyć poprzez dostępne w sieci porównywarki kredytów. Są one łatwe w obsłudze i stosunkowo szybkie, a ponadto umożliwiają wyszukanie ofert dopasowanych do oczekiwań konkretnej osoby. Zazwyczaj porównywarki posiadają opcję, z których klient wybiera te które maja dla niego największe znaczenie. Można określić na przykład kwotę kredytu, okres kredytowania czy podobne opcje. Po wybraniu czynników, które najbardziej interesują klienta otrzymuje on listę wyników najbardziej odpowiadających jego oczekiwaniom. Oczywiście takie porównywarki mogą stanowić jedynie wstępne porównanie ofert, jednak z pewnością pozwalają na zmniejszenie ilości tych, które powinny być brane pod uwagę. Klienci mogą także skorzystać z tak zwanych kalkulatorów kredytu. Pozwalają one na sprawdzenie, jaka będzie wysokość raty kredytowej przy określonej wysokości kredytu i podanym okresie spłaty zobowiązania. Niektóre porównywarki kredytów mają również opcję określenia wysokości raty miesięcznej, co pozwala na znacznie lepsze dopasowanie propozycji banków.

Na co patrzą klienci przy ofertach kredytowych

Gdy mowa o ofertach kredytów hipotecznych, klienci przede wszystkim patrzą na to, czy uda im się uzyskać zobowiązanie w interesującej ich kwocie. Bardzo istotne są także opłaty związane z kredytem, zarówno wysokość odsetek jak i opłat takich jak prowizja czy wysokość marży. Jest to bardzo ważne, ponieważ kredyty hipoteczne spłacane są wiele lat, co sprawia że kwoty odsetek czy marży w ciągu całego czasu spłacania kredytu wynoszą dość sporo. Klienci zwracają uwagę również na to, na jaki czas mogą uzyskać kredyt hipoteczny. Zazwyczaj maksymalnym okresem, na jaki banki rozkładają spłatę takich zobowiązań jest okres 30 lat, z tym że jest on także uzależniony od wieku osoby zainteresowanej uzyskaniem kredytu. W wielu bankach maksymalna granicą wieku jest 75 lat, i jeśli klient skończy ten wiek wcześniej niż w ciągu 30 lat od zaciągnięcia zobowiązania, wówczas okres spłaty może zostać skrócony.

Nowości w ofertach kredytowych

Kredyty hipoteczne, podobnie jak wiele innych uległy na przestrzeni ostatnich kilku lat wielu zmianom. Znaczna większość to wpływ rosnącej konkurencja wśród banków, która sprawia że banki tworzą oferty coraz bardziej atrakcyjne dla klientów. Większe zainteresowanie ich propozycjami to znacznie większa ilość klientów o tym samym na pewno znacznie więcej możliwości zarobku na prezentowanych produktach. Kredyty hipoteczne z każdym rokiem zyskują na popularności, co jest spowodowane przede wszystkim rosnącymi cenami za wynajem nieruchomości na rynku. Coraz więcej osób zamiast wynajmować woli zaciągnąć kredyt, gdyż wysokość raty jest często nawet niższa niż wysokość miesięcznej raty a spłacają własne mieszkanie czy dom. Banki obniżyły również wymagania w stosunku co do klientów, zarówno jak chodzi o ilość dokumentów które musza dostarczyć jak również wysokość zarobków umożliwiających do uzyskania kredytu. Jeśli ktoś nie posiada wystarczających zarobków bez problemu może zaciągnąć kredyt wspólnie z inna osobą, w wielu bankach nie musi to być osoba spokrewniona.