czwartek, sierpień 20, 2015

Różnice między lokatami bankowymi, kontami oszczędnościowymi.

Zarówno lokata bankowa jak i konto oszczędnościowe to produkty finansowe oferowane przez bank, które dają możliwość zarobienia pieniędzy dla nas i dla banku. W ten sposób obie strony są zadowolone. Produkty te są tak dobrze rozwiązane, że wzajemnie się uzupełniają.

Lokata jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli ma się duży zapas gotówki, który nie będzie nam potrzebny i jeśli dodatkowo ma się odłożone pieniądze na nieoczekiwane wypadki losowe. Konto oszczędnościowe natomiast jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla ludzi którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem i nie mają możliwości założenia lokaty, które najczęściej zakłada się od minimalnej kwoty np. 1000 zł. Tacy ludzie mogą właśnie zacząć oszczędzać na koncie oszczędnościowym, które jest bardziej elastyczne i pozwala na wypłatę gotówki w dowolnym momencie oszczędzania zwłaszcza kiedy pojawił się nagły wydatek. Takiej możliwości zazwyczaj nie ma w lokatach bankowych, które mają swoje terminy, a jeśli taka możliwość się pojawia to często jest to związane z utratą nagromadzonych odsetek lub wypłatą tylko jej części na czym niestety my jako klienci tracimy. Lokata bankowa często oferuje jednak większe oprocentowanie w skali roku niż konto oszczędnościowe jednak obecnie na rynku takich kont przybywa i są coraz bardziej atrakcyjne i porównywalne do lokat. Pieniądze zdeponowane na lokatach są mrożone na dany okres. Często jest to kilka miesięcy lub nawet lat w tym czasie nie mamy dostępu do naszych funduszy nawet w nagłych wydatkach, chyba że nie przeszkadza nam utrata zarobionych odsetek. To co warto wiedzieć to to, że konta oszczędnościowe są darmowe i maja zmienne oprocentowanie, które bank może zmieniać w dowolnym momencie. Bank może zarówno obniżyć oprocentowanie takiego konta jak i podwyższyć polepszając tym samym warunki jeśli pozwala na to obecna sytuacja na rynku.

Lokata jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli klient banku, który chce oszczędzić jakieś pieniądze i zarobić na tym oszczędzaniu łatwo ulega pokusom bezmyślnego wydawania pieniędzy. Jeśli klient ma swoje konto oszczędnościowe i faktycznie odkłada na nim pieniądze może po jakimś czasie założyć lokatę terminową by pieniądze go nie kusiły, potem na nowo zacząć odkładać na koncie oszczędnościowym by znowu móc założyć kolejną lokatę i tak w kółko.

Warto też zapoznać się z ofertami kredytów, najlepsze oprocentowanie kredytów gotówkowych znajdziecie tutaj.

środa, sierpień 5, 2015

Lokata bankowa to korzystna metoda oszczędnościowa

Lokata bankowa oraz konto oszczędnościowe budzą wielkie zainteresowanie wśród klientów i nie powinno być zaskoczenia, aktualnie odkładanie pieniądza to popularny temat. Każdy powinien zastanowić się czego oczekuje od danej propozycji. Konto oszczędnościowe w rzeczywistości to tak zwana alternatywa lokat bankowych, które mogą pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami.

Lokata standardowa to świetne rozwiązanie dla osób, które co dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem. Chodzi tu przede wszystkim o to, że jest to oferta, która nie wymaga ogromnego kapitału, wystarczy 500zł, aby stać się klientem i rozpocząć odkładanie pieniędzy. Zawsze bezpieczniej pierw jest wybrać lokatę, która nie zagraża, lepiej być ostrożnym, pochłonąć szeroką wiedzę, by w przyszłości dobrać korzystniejszą propozycję oszczędnościową. Następną opcją oszczędzania jest lokata nocna, która przecież też budzi bardzo duże zainteresowanie. Zapewne dlatego, że jest to oferta naprawdę komfortowa, nocą pieniądz zarabia, aby w ciągu dnia klient miał dostęp do środków, rzecz jasna w określony limicie. Internet jest praktycznie w każdym domu, naturalne jest więc to, że e-lokaty zawitały wśród propozycji oszczędnościowych. Na spokojnie wszelkie formalności można właśnie załatwić za pośrednictwem Internetu. Kiedy nie ma bezpośrednich wizyt w banku, wtedy też można liczyć na wyższe oprocentowanie, niż by to było podczas bezpośrednich wizyt w banku. Lokata dynamiczna charakteryzuje się przede wszystkim zmiennością oprocentowania. Ulega ono zmianie raz na kwartał lub też rocznie w zależności od panującej sytuacji finansowej w środowisku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wiernych klientów, którzy mają w kieszeni długoletni depozyt. Jak widać opłaca się być wiernym jednej lokacie, ponieważ przy tym można naprawdę sporo zarobić. Lokata rentierska znana jest z wypłacania odsetek pochodzących z głównego konta. Zrozumiałe jest to, że gdy mowa jest o potężnym kapitale to i taki procent jest satysfakcjonujący. Rentierska jest dobrą propozycją dla zamożnych klientów takich, którzy rzeczywiście sporo zarabiają. Lokata negocjowana, o niej za dużo nie można powiedzieć, ponieważ jej warunki zależą tylko i wyłącznie od przebieganych rozmów klienta z bankiem. Kiedy osoba zainteresowana przygotowana jest do negocjacji, może pochwalić się solidnymi argumentami, wtedy też jest ogromne prawdopodobieństwo na wywalczenie sobie wysokiego oprocentowania jak również ciekawego czasu trwania lokaty. Lokata negocjowana jest oczywiście dla zamożnych klientów, instytucje bankowe bardzo cenią sobie takich użytkowników, nic więc dziwnego, że jest zgoda na określanie wymagań.

Oszczędzanie jest jak najbardziej odpowiednim podejściem, bo przecież przyszłość to wielki znak zapytania. Lokata bankowa tu raczej jest bardziej korzystna, przecież oferta jest szeroka i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Konto oszczędnościowe należy zdać sobie sprawę, że jest rozwiązaniem na chwilę.