piątek, październik 28, 2016

Czy warto założyć lokatę bankową ?

Oszczędzanie podobno prowadzi do tego, że nigdy nie braknie nam pieniędzy i będziemy mogli pozwalać sobie na pokrycie nieprzewidzianych wydatków, czy regularne „większe zakupy” takie jak wyjazd na wakacje każdego roku, zakup sprzętu RTV i AGD. Jedną z najbardziej popularnych i ogólnodostępny form oszczędzania są lokaty bankowe, ale czy naprawdę to słuszne rozwiązanie jeśli chcemy zaoszczędzić trochę grosza ?

Oferty banków są widoczne niemal wszędzie – począwszy od audycji radiowych, reklamach w gazetach czy też proponowanych przez aktorów w telewizji niesamowitych okazjach. Proponowane są nam lokaty bankowe, pożyczki, kredyty czy też konta osobiste. Czy jednak zasadne jest korzystanie z tych wszystkich „niesamowitych” ofert ? Zastanówmy się na czym polega na przykład oferta lokaty bankowej – przychodzimy do banku, zasiadamy w wygodnym fotelu i podpisujemy umowę w ramach, której powierzamy swoje oszczędności bankowi na określony w umowie czas. Za to bank wypłaci nam oprocentowanie, którego wysokość również zostaje zapisana w umowie o lokatę bankową. Czy jednak wysokość tego oprocentowania pozwoli nam realnie zaoszczędzić i odłożyć sporo pieniędzy, dzięki czemu stać nas będzie na zagraniczne wakacje, nowy samochód i jeszcze inne zakupy ?

Wysokość realnego oprocentowania lokaty bankowej to zazwyczaj 3, 4, ewentualnie 5 %. Załóżmy, że mamy 100 000 zł i zdecydujemy się wpłacić je na lokatę bankową. Jeśli bank zaoferuje nam 4 % to w skali roku możemy liczyć na 4 000 zł dodatkowych pieniędzy. Czy rzeczywiście wystarczy nam to na sfinansowanie naszych potrzeb ? Pewnie nie, ale przecież to zawsze dodatkowe 4 000 zł, których nie mielibyśmy gdyby nie lokata bankowa. Pozostaje jednak inne pytanie – czy mamy 100 000 zł, które możemy „zamrozić” w banku, bo trzeba pamiętać, że powierzonych bankowi pieniędzy nie możemy wypłacać „od tak”, no chyba, że inaczej stanowi podpisana umowa.

Lokaty bankowe z możliwością wypłaty z dnia na dzień na szczęście są coraz większą powszechnością, dlatego nie ma obawy o to, że pieniędzy nie będzie można wypłacić, nie tracąc zgromadzonych odsetek. Należy jednak przywiązać do tego szczegółu znaczącą uwagę gdy podpisujemy umowę, tak by nie okazało się potem, że na skutek nieprzewidzianych zdarzeń będziemy potrzebowali pieniędzy, a ich wypłata okaże się niemożliwa.

czwartek, wrzesień 8, 2016

Pożyczka bez zbędnych formalności

Pożyczka bez zbędnych formalności to produkt możliwy do znalezienia zarówno w bankach, jak i w instytucjach pozabankowych. Wiele banków reklamuje swoje pożyczki jako dostępne bez zbędnych formalności, natomiast niekiedy okazuje się, że lista zbędnych i niezbędnych formalności jest określana w naprawdę różny sposób, wejdź sprawdzić najlepsze oferty na kredytomania.eu.

Co to znaczy niezbędne minimum formalności?

Nigdy nie jest tak, że formalności nie ma wcale, na pewno nie spotkamy się z sytuacją, że przyjdziemy do banku, powiemy, że chcemy kredyt i go otrzymamy, nie pokazując nawet dowodu osobistego, na piękne oczy. Minimum formalności zawsze musi być zachowane, oczywiście dla nas najlepszą sytuacja jest, kiedy wymaga się od nas jak najmniej. Podstawową i zawsze występującą formalnością jest dostarczenie dowodu tożsamości, który umożliwi bankowi zweryfikowanie naszej tożsamości i danych. Zdarzają się odstępstwa od tego wymogu jedynie w przypadku umów zawieranych przez internet, kiedy dowód może zostać zastąpiony przelewem autoryzacyjnym. Ponadto Warto w niewielkiej część banków pojawia się wymóg weryfikacji nie jednego, ale dwóch dowodów tożsamości, z których drugim może być np. książeczka wojskowa lub legitymacja emeryta rencisty.

Udokumentowanie dochodu

Wymóg udokumentowania dochodu jest podyktowany zapisami ustawy o kredycie konsumenckim, która wymaga od banków weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy opartej o analizę jego dochodów. Udokumentowanie, a co najmniej oświadczenie pisemne swoich dochodów jest niezbędnym elementem procedury pożyczkowej. Zwracamy jednak uwagę na to, że w zależności od polityki danego banku, dokumentem poświadczającym dochód oprócz zaświadczenia wystawionego przez pracodawcę może być pisemne oświadczenie wnioskodawcy. Przy dokumentowaniu dochodu czynnikiem niezbędnym do określenia zdolności kredytowej jest także deklaracja wydatków, jakie ponosi wnioskodawca, która również jest przyjmowana w formie oświadczenia.

Podsumowanie

Jak widać to czy pożyczka bez zbędnych formalności będzie dla nas osiągalna, zależy w dużej mierze od nas samych oraz od naszej indywidualnej sytuacji. Banki niestety poruszają się w sztywnych ramach wyznaczonych przez prawo bankowe i mogą sobie pozwolić jedynie na niewielkie odstępstwa. Dlatego też poszukiwania ciekawej oferty, gdzie nie będziemy narażeni na wiele formalności, najlepiej jest zacząć od naszego banku, z którym jesteśmy związani od lat, gdyż on właśnie może nam najszybciej zaproponować uproszczoną procedurę kredytową.

czwartek, czerwiec 2, 2016

Kredyt gotówkowy to dodatkowe pieniądze.

Kredyt gotówkowy to dodatkowe pieniądze i te prawdę zna każdy, kto już, chociaż raz sięgną po tego typu kredyt. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego ponieważ kredyt gotówkowy to nic innego jak każdy kredyt, który w całości zostaje nam wypłacony tylko i wyłącznie gotówką. Innymi słowy już po opuszczeniu placówki bankowej czy też każdej innej oferującej ten kredyt, posiadamy dodatkowe pieniądze w naszej kieszeni czy też portfelu z tytułu przyznanego kredytu gotówkowego. Oczywiście, jaka to będzie ilość pieniędzy zależy już tylko i wyłącznie od nas samych i od naszych potrzeb, które będziemy chcieli zrealizować za pozyskane pieniądze. Może to być kwota kilkuset złotych a może to by kwota i kilkunastu tysięcy złotych, wszystko zależy od nas i od naszej decyzji. Dodatkowo pamiętajmy i o tym, że kredyt gotówkowy to dziś bardzo przejrzysta i klarowna forma kredytowania, można pokusić się o stwierdzenie, że cały natłok biurokracji omija szerokim łukiem kredyty gotówkowe. To sprzyja ich rozwojowi, to sprzyja także zainteresowaniu ze strony potencjalnych kredytobiorców, którzy coraz chętnej sięgają po kredyty gotówkowe. Świadczą o tym ostatnio wykonane badania i wysoki poziom zaufania społecznego względem tych właśnie kredytów.

Kredyt gotówkowy jak zostało już napisane powyżej, to nic innego jak pieniądze, dodatkowe pieniądze, które otrzymamy i będziemy mogli przeznaczyć na konkretny cel. To także dodatkowe możliwości, ponieważ dziś pieniądze to możliwości. Innym słowy kredyt gotówkowy wpływa na nasz rozwój, albo inaczej, wpływa na szybszy rozwój, poprawę jakości życia oraz chęci do życia. Jest rzeczą oczywistą, że osoby, które coś we własnym życiu robią, realizują się po przez własne działanie, są mocniejsze i bardziej pozytywnie nastawione do życia, a także, co za tym idzie i do innych ludzi.

Reasumując, ten temat, należy zachęcić każdego do tego by skorzystał z pomocy finansowej i wsparcia finansowego, jakie gwarantuje kredyt gotówkowy. Z dodatkowymi pieniędzmi będzie nam znacznie łatwiej iść przez życie, będzie nam znacznie łatwiej realizować plany, cele i nawet te najskrytsze marzenia, które przecież gdzieś tam tlą się w naszych głowach. Zatem, pamiętajmy o kredytach.

wtorek, kwiecień 19, 2016

Małżeństwo, a kredyty gotówkowe

Jak podzielić się z małżonkiem swoim kredytowaniem?

Idąc do banku w parze możemy się spodziewać kredytu małżeńskiego, nawet jeśli jest on tylko na jedną osobę. Dlaczego tak się dzieje? Bez rozdzielności finansowej bank traktuje nas jak jedność jeśli chodzi o dochody oraz obciążenia, chociaż jesteśmy dwoma różnymi osobami i możemy mieć dwa różne konta bankowe. W przypadku kredytów wszystko zależy od tego, czego dokładnie chcemy idąc do placówki bankowe. Kredyty gotówkowe z małżonkiem to rzecz całkowicie normalna. Oczywistym faktem jest to, że dwie wypłaty dają nam zdecydowanie większe szanse na wspólny kredyt, bądź po prostu wyższa kwotę kredytowania, niż ta, którą byśmy dostali idąc do banku z jednym dochodem. Czy będziemy potrzebować większej ilości dokumentów? Na pewno tak, jeśli chcemy mieć wspólny kredyt. Każdy powinien przygotować swoje dokumenty jak w przypadku osobnych kredytów. Będziemy potrzebować również odpowiedniego dokumentu, potwierdzającego zawarcie związku małżeńskiego (niektórym bankom niestety nie wystarczą dowody osobiste). Kredyt gotówkowy z mężem to wspólne zobowiązanie, jednak bank nie interesuje się tym kto dołoży do miesięcznej raty więcej. Ma być ona po prostu zapłacona. Komplikacje pojawiają się dopiero w momencie rozwodu, kiedy obie strony ubiegają się o rozłożenie go po połowie. Okazuje się więc, że często takie rozwiązanie jest konfliktowe. Jednakże w sytuacji bez rozwodu warto zadbać by takowy kredyt był spłacalny w wyznaczonym przez bank terminie. W innym wypadku historia kredytowa dwóch osób może ucierpieć i następnym razem nawet kredyt na wyłączność będzie całkiem skomplikowany. Nie zapominajmy o fakcie, że tego rodzaju kredyt obciąża dwie osoby, zatem ma swoje plusy i minusy. Do plusów na pewno należy zaliczyć wyższą kwotę, o jaką możemy się ubiegać wypełniając wniosek. Minusem jest jednak to, że takowe obciążenie może uniemożliwić którejś ze stron dalsze zaciąganie kredytów gotówkowych (nawet w małych kwotach). Banki bardzo chętnie udzielają wspólnych kredytów i pomagają w budowaniu wspólnej historii kredytowej. Dlaczego to takie ważne? Jeśli mamy w planach większe kredyty, na przykład na zakup mieszkania czy budowę domu warto, by dwóch kredytobiorców wykazało się pozytywną historią kredytową. Wspólne gospodarstwo domowe i kredyt gotówkowy to niezwykle często wyszukiwane tematy, jeśli chodzi o rodzinne finanse. Pozostaje nam zapoznać się ze wszystkimi ofertami jakie proponują banki i wybrać najlepsza propozycję dla siebie i swojej rodziny tak, by nie obciążać budżetu i móc normalnie żyć na co dzień, zobacz korzystne kredyty w ofercie www.bankmillennium.pl/.

czwartek, marzec 3, 2016

Konkretna paleta lokat bankowych

To ile bank jest nam w stanie pożyczyć zależy od wielu czynników. Każdy może otrzymać zupełnie inną ofertę od banku i kwota kredytu jaką może otrzymać konkretna osoba może być bardzo zróżnicowana. W ustawie o kredytach konsumenckich zapisano, że maksymalna kwota pożyczki jaką może nam udzielić bank wynosi 255 550 złotych i może być ona rozłożona na okres dziesięciu lat. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Jeżeli należymy do osób, które mają bardzo duże dochody bank jest w stanie udzielić nam tak wysoki kredyt, ale jeśli nasze zarobki nie należą do najwyższych możemy o tak dużym kredycie jedynie pomarzyć. Mówiąc inaczej bank udzieli nam takiego kredytu na jaki pozwala nam nasza zdolność kredytowa. Jest to nic innego jak nasza zdolność do tego, aby spłacić na czas zaciągnięty kredyt. Wejdź na Niskarata.org i zobacz gdzie możesz spokojnie brać kredyt.

Bank dokładnie sprawdzi jakie są nasze dochody i czy są one regularne. Jeżeli braliśmy już kiedykolwiek kredyt bank będzie chciał sprawdzić, czy regularnie ten kredyt spłacaliśmy. Jeżeli notorycznie raty nie były wpłacane na czas bank może nam w ogóle nie udzielić kredytu. Sami możemy sprawdzić naszą historię kredytową w BIK. Bank uzyska informację jaka jest nasza historia i tak i tak, dlatego lepiej znać naszą przeszłość kredytowania. Ocena jaką wystawia BIK może wynosić 192 punkty aż do 631 punktów. Dodatkowo BIK wystawi nam gwiazdkę od jednego do pięciu. Jak wiadomo im mniej gwiazdek tym mniejsza szansa, że bank udzieli nam kredytu. Jeżeli bank odmówi nam udzielenia kredytu możemy go otrzymać w tak zwanych firmach pożyczkowych, ale trzeba się liczyć z bardzo dużym oprocentowaniem. Może nam przyjść zwrócić nawet 20% więcej niż pożyczyliśmy. Trzeba uważać z takimi firmami, bo jeśli nie będziemy mogli spłacić zaczniemy brać kolejne kredyty i kolejne i tak bardzo szybko popadniemy w spiralę niekończących się długów. Biorąc kredyt, bez względu na to jak jest on wysoki powinniśmy mieć przekonanie, że będziemy w stanie ten kredyt na czas spłacić. Jeżeli wiemy, że kwota raty będzie zbyt wysoka, spróbujmy po negocjować z bankiem o jej zmniejszeniu lub poważnie zastanówmy się, czy kredyt jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Warto przed wzięciem kredytu wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.