czwartek, czerwiec 8, 2017

Kanały obsługi klienta firm pożyczkowych

Firmy pożyczkowe obsługują klientów za pośrednictwem wielu ciekawych kanałów, często niespotykanych w bankach komercyjnych. W artykule poznasz najważniejsze kanały obsługi klienta firm pożyczkowych z uwzględnieniem wad i zalet.

Charakterystyka kanałów sprzedażowych dla pożyczek gotówkowych

Jednym z najważniejszych kanałów sprzedażowych dla kredytów gotówkowych jest internet i dedykowane portale multimedialne. Dzięki nim kontakt z kredytobiorcami skraca się do minimum. W sieci panuje również duża lojalność odnośnie uczciwych ofert kredytowych. Internet to obecnie najpopularniejsza droga do klienta w sektorze pozabankowym. Stopniowo natomiast zanika presja na zakładanie oddziałów stacjonarnych firm pożyczkowych. Oddział stacjonarny to duży wydatek, a jednocześnie mniejsze szanse pozyskania klienta niż za pośrednictwem serwisu internetowego. Oddziały stacjonarne to domena największych firm pożyczkowych w branży. Oddział stacjonarny obsługuje z reguły długoterminowe umowy z poważnymi zabezpieczeniami. Przy oddziałach stacjonarnych działa też opcja zamówienia doradcy do klienta. Kredytobiorca z małej miejscowości może kontaktować się z agentem firmy pożyczkowej na dojazd. Usługa jest najczęściej płatna, ale przy niewielkich kwotach pożyczek gotówkowych z reguły mało odczuwalna. Kanał internetowy, stacjonarny i mobilny sprzedaży to najpopularniejsze rozwiązania spotykane w branży. Kanał internetowy daje największy potencjał wzrostu. Niestety internet to również ogromna konkurencja między najpopularniejszymi i niszowymi parabankami. Utrzymanie oddziału stacjonarnego to niekoniecznie zły pomysł, szczególnie w największych miastach kraju.

Zróżnicowany sposób nawiązywania współpracy

Im więcej kanałów obsługi klienta, tym lepiej, ponieważ szybciej otrzymasz pieniądze na potrzeby, a jednocześnie zapewnisz sobie wygodę podpisywania umowy. W mniejszych miejscowościach kanał internetowy lub zamówienie agenta firmy pożyczkowej na dojazd to bardzo racjonalne rozwiązanie. Największe firmy pożyczkowe w branży na kanale dojazdu do klienta zarabiają krocie, ze względu na nieco wyższe koszty pozaodsetkowe wpisane do umowy. Jaki kanał obsługi preferujesz w firmach pożyczkowych najbardziej?