piątek, grudzień 28, 2018

Kredyt gotówkowy, czyli korzyści i obowiązki

Wiele wydatków wymaga dużych kwot pieniędzy, które ie zawsze mamy w zanadrzu i nie zawsze jesteśmy w stanie uzbierać, zwłaszcza jeśli są to wydatki nagłe i nieplanowane. istnieje jednak możliwość zdobycia środków na te wydatki poprzez wzięcie kredytu gotówkowego. W takim wypadku towary, czy usługi będziemy mogli nabyć od zaraz a potem stopniowo spłacać dług, oczywiście z odpowiednią nawiązką w postaci oprocentowania. kredyt gotówkowy jest to wiec niewątpliwa korzyć, ale też obowiązek.

Zanim udamy się do konkretnego banku po kredyt, to musimy wiedzieć czego właściwie oczekujemy i wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę. Na początek dobrze jest posłużyć się jedną z dostępnych w internecie porównywarek kredytów, czy też jakimś aktualnym rankingiem. W ten sposób dowiemy się w jakim banku warunki te są najkorzystniejsze. Nas co zwracać uwagę? Po pierwsze na oprocentowanie, gdyż to od niego zależy w dużej mierze koszt kredytu. Może być ono stałe lub zmienne. Wybór oferty z jednym bądź drugim rodzajem będzie w pewnym stopniu zależał od naszej skłonności do ryzyka. Stałe oprocentowanie to dobre zabezpieczenie przed wzrostem kosztów kredytu, spowodowanym wzrostem stóp procentowych. Jednak ryzykując i wybierać oprocentowanie zmienne można zyskać, jeśli okaże się, że stopy procentowe zostaną obniżone. Do innych kosztów kredytu zaliczyć można opłatę prowizyjną . jest to opłata jednorazowa i nie zawsze też występuje. Na atrakcyjność oferty wpływa też sposób spłaty zobowiązania. Dużo tu będzie zależeć od tego, czy zależy nam na szybszej spłacie kredytu, ale w większych ratach, czy też na mniej uciążliwych ratach i dłuższym terminie spłaty.

Pewne warunki musimy spełnić, zanim w ogóle otrzymamy kredyt, a to w tym celu, aby bank mógł się upewnić, czy jesteśmy wiarygodnymi kredytobiorcami i zdołamy spłacić swoje zobowiązanie. Warunki te będą bardziej wymagające przy wyższych kwotach kredytu. Z pewnością będziemy musieli posiadać odpowiednie dochody, gwarantujące możliwość spłaty. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie w przypadku utraty pracy, śmierci, czy choroby kredytobiorcy, albo jakiejkolwiek innej przyczyny niemożności spłaty kredytu. Takim zabezpieczeniem może być na przykład ubezpieczenie kredytu, czy poręczenie innej osoby. Na naszą wiarygodność dla banku wpływa też nasza historia kredytowa, która jest dostępna w BIK. Z tego też powodu warto na bieżąco regulować swoje długi kredytowe.

wtorek, październik 16, 2018

Kredyt gotówkowy i przerwa w jego spłacie.

Kredyt gotówkowy jest oferta po która bardzo często sięgają klienci banków. Kredytu gotówkowego nie należy się obawiać, ponieważ za jego pomocą zrealizujemy wiele koniecznych życiowych potrzeb. Kredy wzięty z głową i odpowiedzialnie będzie tylko drogą do realizacji naszych zamierzeń. Banki często reklamują swoje oferty dotyczące kredytów gotówkowych chcąc zachęcić klientów do wzięcia kredytu właśnie u nich, a nie w konkurencyjnym banku. Jedna z promocyjnych ofert banków która dodają do swoich kredytów gotówkowych są tak zwane wakacje kredytowe, zobacz kto w rankingu oferuje taka promocję PortalBankowy.info.

Co ten termin oznacz i na czym polega ułatwienie dla osób spłacających raty kredytowe? Wakacje to słowo które każdemu kojarzy się z wypoczynkiem i odetchnięciem od spraw zajmujących nas na co dzień. Nie inaczej jest z wakacjami kredytowymi. Jest to okres czasu w czasie którego bank nie będzie wymagał od nas spłacania rat. Będziemy przez ten czas niejako uwolnieni od rat kredytu. Najczęściej banki proponują wakacje kredytowe kredytobiorcom którzy przez dłuższy czas spłacali regularnie swoje zobowiązania wobec banku. Jeśli chcielibyśmy skorzystać z wakacji kredytowych wystarczy zgłosić tego typu chęć do pracownika banku. Niekiedy banki wymagają podania przez nas przyczyny z której powodu decydujemy się na wakacje kredytowe. A przyczyn oczywiście może być bardzo dużo , życie jest tak nieprzewidywalne, ze nigdy nie możemy być pewni, że nastąpi w naszym statusie materialnym taka zmiana, iż zmuszeni będziemy skorzystać z tego rodzaju „wakacji” ufundowanych przez bank. Oczywiście to że bank zgodzi się na pewien okres karencji w spłacie nie znaczy, że nie będziemy musieli zaciągniętego kredytu spłacić. Kredyt będziemy musieli spłacić tylko, że w terminie późniejszym bez żadne konsekwencji z tego powodu. Bank nie będzie chciał udzielić wakacji kredytowych w sytuacji, gdy nasz historia związana ze spłatą kredytów jest niezbyt dobra. Decyzja o tym czy skorzystamy z opcji jaką są wakacje kredytowe proponowane przez banki powinna być dobrze przemyślana. Z tego powodu, że bank może podnieść wysokość naszej raty kredytu i może stać się ona zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Możliwość wzięcia wakacji kredytowych podobnie jak zwykłych wakacji zazwyczaj istnieje raz do roku. Często też banki określają jaka maksymalną ilość wakacji kredytowych możemy mieć podczas trwania całej umowy kredytowej. Należy pamiętać, że ta propozycja banków jest dobra tylko w sytuacjach kiedy mamy tylko przejściowe problemy finansowe i możemy się spodziewać, że nasz portfel już niedługo się zapełni. Są takie okresy w ciągu całego roku kiedy to mogą wystąpić chwilowe zwirowania w domowych finansach. Takie okresy to z reguły wyjazd na wakacje, wyjazd na ferie, zakup wyposażenia do szkoły, wiosenny remont domu czy tez mieszkania. W takich sytuacjach lepiej skorzystać z ofert na wakacje kredytowe zamiast narażać się na wyższe opłaty związane z niezapłaconymi ratami.

wtorek, sierpień 28, 2018

Sprawdzamy najciekawsze oferty kredytów konsolidacyjnych.

Każdy bank ma w swojej ofercie wiele różnych produktów z jakich mogą skorzystać różne grupy klientów. Jednym z takich produktów bankowych jest kredyt konsolidacyjny. Jest to rodzaj kredytu, który łączy ze sobą kilka zobowiązań, pozwalając na łatwiejszą ich spłatę. Wydłuża się co prawda okres kredytowania, ale sama rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa niż suma rat wszystkich kredytów jakie spłacał kredytobiorca. Sprawdźmy kilka ciekawszych ofert jakie można znaleźć na dzisiejszym rynku, poszukaj ich na 17bankow.com.

Kredyt konsolidacyjny w Eurobanku.

Kredyt konsolidacyjny jaki oferuje Eurobank jest kredytem z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 8,5% w skali roku. Za udzielenie zobowiązania pobierana jest prowizja w wysokości 5,77% kwoty kredytu. Zakres kwot jakie udostępnia ten bank to przedział od 15 001 do 50 000 złotych. Można jednak w rzeczywistości otrzymać kredyt konsolidacyjny na kwotę od minimum 500 złotych do maksymalnie 120 000 złotych. Kwota kredytu ustalana jest przez bank indywidualnie. Kredyt konsolidacyjny można rozłożyć na okres spłaty od 3 do 96 miesięcy., ale bank może wydłużyć okres kredytowania do 108 miesięcy. Biorąc kredyt konsolidacyjny na kwotę w wysokości 28 000 złotych, z okresem kredytowania wynoszącym 39 miesięcy, Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania będzie równa 12,78%. Kredytobiorca będzie wpłacał do Eurobanku raty miesięczne po 872 złote każda. Całkowita kwota do spłaty to suma prawie 34 000 złotych. Tym samym kredyt będzie kosztował łącznie 6 000 złotych, z czego suma odsetek będzie równa 4 383 złote. Do skorzystania z oferty wymagany jest rachunek osobisty w Eurobanku oraz trzeba dostarczyć oświadczenie o zarobkach. Kredytobiorca może otrzymać dodatkową gotówkę na dowolny cel, jak również ma możliwość skorzystania z ubezpieczenia kredytu w dwóch różnych wariantach. Konsolidacja pozwala nam uzyskać jedną niższą ratę, jaka będzie dopasowana do sytuacji finansowej kredytobiorcy. Kredyt konsolidacyjny w Eurobanku to nie jedyna oferta tego typu. Sprawdźmy kolejną propozycję.

Kredyt konsolidacyjny w T-Mobile Usługi Bankowe.

Kredyt konsolidacyjny w T-Mobile Usługi Bankowe, jest kredytem oprocentowanym nominalnie na 5,99% w skali roku. Prowizja dla banku za udzielenie zobowiązania równa jest 0,00%. Zerowa prowizja ma znaczenie, gdyż nie podnosi ona kosztów jakie wiążą się z udzieleniem kredytu. Każdy taki dodatkowy koszt sprawia, że rata kredytu staje się wyższa. Kwota dostępna w ramach kredytu konsolidacyjnego w T-Mobile Usługi Bankowe zaczyna się od minimum 10 000 złotych, a kończy na 200 000 złotych. Okres kredytowania jest dosyć długi i wynosi od 1 do nawet 120 miesięcy. Pozwala to na rozłożenie zobowiązania na taką ilość rat, jaką będzie nam najłatwiej spłacić. Pożyczając w ramach tej oferty 59 000 złotych na okres spłaty równy 70 miesięcy, RRSO będzie wynosiło 6,16%. Każda z rat miesięcznych będzie po około 1 000 złotych, a kwota całkowita jaką trzeba będzie oddać do banku będzie równa nieco ponad 70 000 złotych. Daje nam to koszt kredytu w wysokości 11 000 złotych i jest to w całości suma odsetek jakie przyjdzie nam spłacić. Chcąc skorzystać z oferty musimy założyć w banku rachunek osobisty i dostarczyć oświadczenie o zarobkach. Kredyt ten mamy możliwość spłacenia przed czasem. Warto wybrać automatyczną spłatę raty jaką oferuje T-Mobile Usługi Bankowe. Nie trzeba wówczas pilność o wpłacaniu regularnie rat kredytu. Każdy kredytobiorca może, ale nie musi skorzystać z pakietu ubezpieczeń. Pozytywna decyzja kredytowa nie jest jednak uzależniona od tego, czy wykupimy ubezpieczenie kredytu, czy też nie.

piątek, czerwiec 29, 2018

Kredyt hipoteczny w Banku Millennium.

Kredyt mieszkaniowy dla każdego.

Ofertę kredytu hipotecznego można znaleźć tak naprawdę w każdym banku. Dziś sprawdzimy ciekawą propozycję kredytu hipotecznego jaką przygotował Bank Millennium. Każdy interesuje się wybierając kredyt jaka jest maksymalna kwota jaką w danym banku można pożyczyć. Tutaj maksymalna kwota kredytu ustalana jest indywidualnie pod konkretnego klienta. Bank po przedłożeniu stosownych dokumentów określa jaki jest zakres kwot, o jakie może ubiegać się dany klient. Maksymalny okres kredytowania natomiast został określony przez bank na 35 lat, czyli na 420 miesięcy. Sprawdźmy teraz sytuacje, kiedy kredytobiorca stara się o kredyt na kupno mieszkania w wysokości 200 000 złotych. Ma wkład własny jaki jest wymagany przez bank i potrzebuje jeszcze 200 tysięcy złotych. Chce zobowiązanie rozłożyć na okres kredytowania wynoszący 30 lat, czyli chce go spłacać przez najbliższe 360 miesięcy. Bank wyliczył, że koszt takiego kredytu będzie wynosił 125 325 złotych. Tym samym na koniec łączna kwota jaką odda kredytobiorca będzie równa 325 325 złotych. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi tutaj 3,89%. Nie jest to drogi kredyt, ale jeżeli kwota zobowiązania jest duża to i ten koszt kredytu będzie dosyć wysoki. Nasz kredytobiorca co miesiąc będzie wpłacał do banku raty w wysokości po 904 złote każda. Infolinia banku jest czynna 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, dzięki czemu w razie wątpliwości można zadzwonić i dowiedzieć się wszystkiego odnośnie kredytu.

Kredyt mieszkaniowy mogą otrzymać tutaj ci klienci, którzy mają minimum 20 lat, ale nie przekroczyli wieku 75 lat. Minimalny okres kredytowania bank określił na 72 miesiące, a maksymalny na 420 miesięcy. Kwota minimalna kredytu nie jest duża, bo zaczyna się od 20 000 złotych. W większości banków ta kwota minimalna jaką trzeba pożyczyć, aby móc skorzystać z kredytu mieszkaniowego jest znacznie wyższa. Pożyczkodawca obsługuje konta bankowe należące do Banku Millennium. Kredytobiorcy zawsze sprawdzani są przez bank w bazie Array. Do skorzystania z oferty potrzebne są dokumenty. Niezbędny będzie dokument potwierdzający tożsamość jak również dokumenty finansowe. Kredytobiorca musi również przedstawić w banku dokumentację dotyczącą celu wzięcia kredytu jak również jego zabezpieczenia. Trzeba wypełnić stosowny wniosek o kredytu i inne formularze jakie przedstawi bank. LTV w przypadku tego kredytu mieszkaniowego maksymalnie może wynosić 90%. Można obniżyć nieco marżę, jeżeli skorzysta się z oferty cross-sell.

środa, kwiecień 4, 2018

O zaletach lokaty progresywnej

Zakładanie lokat bankowych to najpopularniejsza w Polsce praktyka oszczędzania. Warto jednak poznać wszystkie spotykane rodzaje lokat bankowych, aby maksymalizować zyski z posiadanego kapitału. W artykule porozmawiamy o potencjale lokaty progresywnej. Zobaczysz, czy taka forma oszczędzania opłaca się w krótkim, a może zdecydowanie dłuższym terminie.

Lokata progresywna wyróżnia się ciekawymi właściwościami dla inwestora indywidualnego. Oprocentowanie w pierwszych miesiącach obowiązywania lokaty progresywnej kształtuje się na minimalnych poziomach, aby wzrastać wraz z okresem współpracy inwestora indywidualnego z bankiem detalicznym. Lokata progresywna to rozwiązanie idealne dla długoterminowych inwestorów, którzy chcą budować maksymalne zyski z kapitału, do tego stosunkowo bezpieczne. W lokacie progresywnej chodzi przede wszystkim o analizę średniego oprocentowania. Otrzymujesz je po dodaniu tabeli oprocentowania od pierwszego do ostatniego miesiącu i przez dzielenie na ilość okresów oszczędnościowych. Lokaty progresywne to korzystna opcja, nawet pod względem podatkowym. Już po miesiącu na lokacie progresywnej otrzymasz zyski i możesz dopłacić kolejną kwotę oszczędności, aby rosła już na większym oprocentowaniu. Warto zobaczyć, w jaki sposób działa regulamin banku detalicznego pod tym względem. Nawet zerwanie lokaty progresywnej w późniejszym okresie nie jest dużym problemem. Musisz jednak rozpocząć oszczędzanie od nowa. Jeżeli utrzymasz lokatę progresywną przez wszystkie okresy, wtedy opłacalność takiego rozwiązania jest faktycznie zaskakująca. Nie rezygnuj nigdy z dokładnej analizy średniego oprocentowania, ponieważ w niektórych bankach detalicznych lokaty progresywne po uśrednieniu wyglądają źle w stosunku do standardowych narzędzi oszczędnościowych.

Lokata progresywne to bardzo ciekawe narzędzie, chociaż najlepsze dla inwestorów długoterminowych. Im dłużej oszczędzasz, tym lepsze warunki na lokacie progresywnej. Poza tym dokładnie studiuj regulaminy zakładania lokat progresywnych, a nie popełnisz błędów w obliczaniu średniego oprocentowania w skali rocznej. Czy masz na co dzień do czynienia z lokatami progresywnymi i jak oceniasz ich znaczenie w strategii inwestycyjnej?