piątek, grudzień 28, 2018

Kredyt gotówkowy, czyli korzyści i obowiązki

Wiele wydatków wymaga dużych kwot pieniędzy, które ie zawsze mamy w zanadrzu i nie zawsze jesteśmy w stanie uzbierać, zwłaszcza jeśli są to wydatki nagłe i nieplanowane. istnieje jednak możliwość zdobycia środków na te wydatki poprzez wzięcie kredytu gotówkowego. W takim wypadku towary, czy usługi będziemy mogli nabyć od zaraz a potem stopniowo spłacać dług, oczywiście z odpowiednią nawiązką w postaci oprocentowania. kredyt gotówkowy jest to wiec niewątpliwa korzyć, ale też obowiązek.

Zanim udamy się do konkretnego banku po kredyt, to musimy wiedzieć czego właściwie oczekujemy i wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę. Na początek dobrze jest posłużyć się jedną z dostępnych w internecie porównywarek kredytów, czy też jakimś aktualnym rankingiem. W ten sposób dowiemy się w jakim banku warunki te są najkorzystniejsze. Nas co zwracać uwagę? Po pierwsze na oprocentowanie, gdyż to od niego zależy w dużej mierze koszt kredytu. Może być ono stałe lub zmienne. Wybór oferty z jednym bądź drugim rodzajem będzie w pewnym stopniu zależał od naszej skłonności do ryzyka. Stałe oprocentowanie to dobre zabezpieczenie przed wzrostem kosztów kredytu, spowodowanym wzrostem stóp procentowych. Jednak ryzykując i wybierać oprocentowanie zmienne można zyskać, jeśli okaże się, że stopy procentowe zostaną obniżone. Do innych kosztów kredytu zaliczyć można opłatę prowizyjną . jest to opłata jednorazowa i nie zawsze też występuje. Na atrakcyjność oferty wpływa też sposób spłaty zobowiązania. Dużo tu będzie zależeć od tego, czy zależy nam na szybszej spłacie kredytu, ale w większych ratach, czy też na mniej uciążliwych ratach i dłuższym terminie spłaty.

Pewne warunki musimy spełnić, zanim w ogóle otrzymamy kredyt, a to w tym celu, aby bank mógł się upewnić, czy jesteśmy wiarygodnymi kredytobiorcami i zdołamy spłacić swoje zobowiązanie. Warunki te będą bardziej wymagające przy wyższych kwotach kredytu. Z pewnością będziemy musieli posiadać odpowiednie dochody, gwarantujące możliwość spłaty. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie w przypadku utraty pracy, śmierci, czy choroby kredytobiorcy, albo jakiejkolwiek innej przyczyny niemożności spłaty kredytu. Takim zabezpieczeniem może być na przykład ubezpieczenie kredytu, czy poręczenie innej osoby. Na naszą wiarygodność dla banku wpływa też nasza historia kredytowa, która jest dostępna w BIK. Z tego też powodu warto na bieżąco regulować swoje długi kredytowe.